Zajęcia dodatkowe

Przedszkole to miejsce, w którym dziecko odkrywa swoje zainteresowania i talenty. Jest to dobry moment na podejmowanie pierwszych prób uczestnictwa w zajęciach dodatkowych. W ten sposób dziecko będzie mogło przekonać się, jakiego rodzaju aktywności sprawiają mu najwięcej radości i satysfakcji. W zajęciach dodatkowych uczestniczą dzieci z różnych grup przedszkolnych, dzięki temu mogą również bliżej się poznać i nawiązać nowe przyjaźnie.

Zaczarowany świat przyrody – eksperymenty

Najlepsze wyniki w nauce osiągamy, gdy angażujemy jak największą ilość zmysłów. Dlatego doświadczenia eksperymentalne są wyjątkowo efektywnym sposobem nauki. Zapadają w pamięci na długo, pokazują procesy całościowo, uczą przy okazji rozumowania przyczynowo-skutkowego. Ponadto, sprawiają wiele radości, gdy mamy okazję wykorzystać wiedzę w praktyce. W dodatku jest to dobry pomysł na rozrywkę, która jest kształcąca i pasjonująca.

Spotkania z filharmonią

Dbając o wszechstronny rozwój dzieci i młodzieży, proponujemy cykl tematycznych koncertów, w których  Filharmonia prezentuje bogactwo polskiej i światowej kultury muzycznej. Razem z dziećmi odkrywamy tajniki muzyki, jej style, epoki historyczne. Poznajemy ciekawostki z życia słynnych kompozytorów, uczymy się gry na różnych instrumentach
i wspólnie śpiewamy. Koncerty wykonywane są na żywo przez osoby z wykształceniem muzycznym
i pedagogicznym. Staramy się, aby każdy koncert był inny, każdy z muzyków był odpowiednio ucharakteryzowany, a na kolejnych audycjach pojawiał się nowy instrument muzyczny oraz adekwatne do tematu i epoki rekwizyty. Każdy temat dostosowany jest do wieku uczestników i oparty jest na nowej podstawie programowej Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz nawiązuje do aktualnie obchodzonych świąt takich jak Święto Odzyskania Niepodległości czy Boże Narodzenie.

Bajkowy Świat Teatru

Dzieci w wieku przedszkolnym cechuje naturalna potrzeba aktywności, ekspresyjnego wyrażania swoich uczuć. Od najmłodszych lat dziecko żywo gestykuluje, przekłada z miejsca na miejsce różne przedmioty, bawi się w dom, wciela się w role członków rodziny. Inspiracją tych zabaw jest otaczająca rzeczywistość, scenki z życia rodzinnego, społecznego, role pełnione przez dorosłych. Scenki odgrywane przez dzieci starsze są oczywiście bogatsze, bardziej rozbudowane, uwzględniające relacje między postaciami.
W dziecięcych zabawach rzeczywistość przeplata się z fantazją, wyobrażenia dziecka z obrazami, które obserwuje na co dzień. Obcowanie z książkami, filmem, telewizją wzbogaca doświadczenia przedszkolaków, staje się źródłem nowych przeżyć, pobudza dziecięcą wyobraźnię. Dlatego warto organizować zabawy w teatr, które są jedną z bardziej ulubionych form. Często zdarza się, że jej tematem jest utwór literacki, ładnie opowiedziana baśń czy opowiadanie. Można łatwo zaobserwować, jaką wielką radość sprawia dzieciom organizowanie przedstawienia dla kolegów, dla pań albo po prostu dla siebie.

Kontakt na żywo z aktorami i sztuką aktorską rozwija wyobraźnie, kreatywność oraz umiejętność odczuwania emocji. Dziecko przeżywa i wczuwa się w sytuację bohatera, uczestniczy w ich przygodach, smutkach i radościach.