Z SERCEM …

W każdym roku kalendarzowym 14 lutego jest niezwykle wyjątkową datą zarówno dla małych, jak i dużych dzieci, a także i osób dorosłych. Na niemal całym świecie obchodzi się wtedy tzw. Walentynki, czyli innymi słowy mówiąc: Święto Zakochanych. To dzień, w którym ludzie wyznają sobie miłość na nierzadko oryginalny sposób i specjalnie celebrują ten niepowtarzalny czas. Tak naprawdę Walentynki można świętować niezależnie od wieku. I warto praktykować ten zwyczaj, który jest bardzo miły. Dlatego też nic dziwnego, że i w przedszkolach oraz w szkołach organizowane są w tym dniu różnego rodzaju ciekawe atrakcje dla dzieci.

  • Z jednej strony stanowią one bez wątpienia dla najmłodszych i nieco starszych fantastyczną rozrywkę, która przynosi im wiele frajdy i radości.
  • A z drugiej: bardzo przemyślanie przygotowany scenariusz walentynek w przedszkolu bądź w szkole jest znakomitą okazją, żeby zaznajomić maluchy z genezą i historią tego wyjątkowego święta.
  • I przede wszystkim pozwala to uświadomić im ogromną wartość miłości i wagę przyjaźni, które sprawiają, że życie każdego człowieka ma sens i nabiera znaczenia.
  • Warto oczywiście mieć na względzie fakt, że dzieci najwięcej uczą się poprzez ciekawe aktywności i w ten sposób najlepiej zdobywają wiedzę o otaczającym je świecie.
  • W związku z tym niebanalne zabawy walentynkowe w przedszkolu to najbardziej doskonałe rozwiązanie na przyjemne i zarazem pożyteczne spędzenie Święta Zakochanych pośród swoich rówieśników: kolegów i koleżanek.

Naturalnie dobrze jest odpowiednio wcześniej przygotować się do celebrowania tego dnia w placówce.

  • Począwszy od ładnego udekorowania sali przedszkolnej w postaci adekwatnych do Walentynek ozdób, które będą bezpośrednio nawiązywać do ich specyfiki.
  • Poprzez interesujące zabawy i konkursy, które pozwolą maluchom jeszcze mocniej zintegrować się z całą grupą rówieśniczą i zacieśnić wspólne więzi.
  • Warto przy tym dodać, że ciekawym pomysłem jest tutaj niewątpliwie wcześniejsze odnalezienie atrakcyjnych propozycji na przedstawienie walentynkowe dla dzieci, które będą mogły one wspólnie przygotować i zagrać w dniu premiery, tj. w trakcie Święta Zakochanych.
  • A kończąc na pysznym wspólnym poczęstunku i rozdaniu drobnych upominków dla każdego malucha w postaci miłego drobiazgu i dyplomu.

Artykuł zaczerpnięty ze strony „Zabawka i wyprawka”