TYDZIEŃ NA ŚWIECIE: EGIPT

Państwo położone w północno-wschodniej Afryce z półwyspem Synaj w zachodniej Azji. To państwo graniczy z Izraelem i Palestyną na północnym wschodzie, Sudanem na południu i Libią na zachodzie. Od północy rozpościera się Morze Śródziemne, a na wschodzie Morze Czerwone. Tak…dziś wybraliśmy się do Egiptu.

Dzisiejszą przygodę zaczęliśmy od Nilu, najdłuższej rzeki na Ziemi. Zabawa polegała na przelewaniu wody wzdłuż rzeki tak, aby nie uronić ani kropelki.

Następnie wybraliśmy się zwiedzać piramidy – wiecie kogo spotkaliśmy – MUMIE. Drużyny miały nie lada zadanie do wykonania.

W Egipcie spróbowaliśmy jak smakuje HUMMUS. Wiecie co? To było pyszne. Wszystkie smaki cieszyły się dużym powodzeniem i znikały z talerzyków. W międzyczasie panie opowiadały ciekawostki związane z Egiptem. Słuchaliśmy ich z zapartym tchem. Dowiedzieliśmy się m.in. jak wyglądały stroje i mieliśmy okazję wcielić się w starożytne postacie.

Jak Egipt, to piramidy egipskie. Mieliśmy nie lada wyzwanie. Łatwo nie było, ale kto jak nie my? Pracowaliśmy w grupach i każda miała inne zadanie 😉

No i egipska samba. Ciekawostka : zespół który wylansował przebój do którego tańczymy wygrał Eurowizję. Na złapanie oddechu…prace plastyczne.

https://www.facebook.com/100028824260158/videos/pcb.1050871339216998/1137082816972731