SŁODCY GOŚCIE

 

ŚWIATOWY DZIEŃ PSZCZÓŁ OBCHODZONY W NIBYLANDII

20 maja na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Pszczoły. To jedne z najbardziej pracowitych i pożytecznych owadów. Rola jaką odgrywają w przyrodzie jest niezastąpiona. Aby poznać bliżej zwyczaje i życie pszczół, oraz funkcje jaką pełnią w ekosystemie zaprosiliśmy do naszego przedszkola lokalnego pszczelarza, który o pszczołach wie wszystko – pana Zbigniewa Taurogińskiego.

Pan Zbigniew opowiedział dzieciom o życiu w ulu i pokazał namiastkę tego co się w ulu dzieje. Dzieci dowiedziały się jakimi zasadami kierują się pszczoły oraz które i za co są odpowiedzialne, że są  pszczoły robotnice: zbieraczki miodowe i pyłkowe, magazynierki i trutnie i , że każda z nich ma określoną funkcję w ulu i ciężko pracuje dla dobra całej społeczności. Opowieść o znoszącej jaja królowej pszczół, która w „pszczelej rodzinie” jest przywódcą, wywarła na dzieciach niezwykłe wrażenie.

Oprócz zdobytej wiedzy dzieci mgły z bliska obejrzeć i przymierzyć strój pszczelarza oraz zobaczyć jak wytapia się wosk pszczeli. Na koniec, każdy mógł skosztować miodowych specjałów. Świeże miody zrobiły furrorę. Walory smakowe i zapachowe sprawiły, że dzieci z chęcią sięgały po kolejny miodowy wafelek.

Dziękujmy Panu Zbyszkowi za niezwykłą lekcję.

Zabawy związane z obchodami Dnia Pszczoły trwały w NIBYLANDII cały dzień. Dla dzieci to nie tylko atrakcja, ale super nauka poprzez zabawę.

https://www.facebook.com/100028824260158/videos/pcb.641895750114561/641903166780486