PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA W NIBYLANDII

W NIBYLANDII wielki dzień
Wszystkie troski idą w cień
Pasowanie dzisiaj mamy
Planujemy wielkie zmiany
Od dziś Ada , mała Sara
Bardzo mocno się postara
Być wzorowym przedszkolakiem,
Słuchać, śmiać się, jeść ze smakiem
Mówić proszę i dziękuję
Choć nie wszystkim to pasuje
Będą się grzeczności uczyć
I odkrywać gdzie kot mruczy
Czemu żaba jest zielona
Czemu sól jest taka słona
Jakie barwy są na fladze
Nic nie umknie ich uwadze
Czemu strumyk płynie z góry
Czemu są puszyste chmury
Wszystko panie nam pokażą
Wszystko zmierzą, wszystko zważą
Wiele się tu nauczymy
By w przyszłości przekuć w czyny.

Drodzy Rodzice!

Uroczystość pasowania na przedszkolaka NIBYLANDII odbyła się nieco później niż tradycyjnie. W tym roku, ze względu na panujące warunki epidemiczne, odbyła się także bez udziału rodziców. To przykre, gdyż mamy świadomość, że każda wspólnie organizowana uroczystość przedszkolna jest wspaniałą okazją do tworzenia tzw.„rodziny przedszkolnej” .

Dzisiejsze święto jest szczególnie ważne dla dzieci. To wyjątkowy dzień, który uświadamia dzieciom i ich rodzicom jak ważne dla dziecka jest wejście w nową rolę – rolę przedszkolaka. Nasze maluszki przydotowowywały się do tego dnia od początku pobytu w przedszkolu, gdyż wymagało to od nich zaprezentowania krótkiego programu artystycznego, a dla większaści z nich to pierwszy taki występ w ich życiu. Było naprawdę pięknie.

Nikogo nie trzeba raczej przekonywać jak intensywnie rozwija się dziecko w pierwszych latach swego życia. Jest to okres, podczas którego m.in. kształtuje się szereg możliwości fizycznych, intelektualnych i społecznych.

Kochani!  Od dziś Wszyscy zaczynamy nowy etap, przygodę z przedszkolem i możliwością poznawania wszystkiego , czego tylko zapragnie wyobraźnia dziecka. Na tej „nowej drodze” życzę Rodzicom zadowolenia i owocnej współpracy z Naszą placówką, dzieciom – aby wstępując w przedszkolne szeregi stały się cząstką wspólnoty w której jest siła i nieskończony potencjał, Wychowawcom –   wiele wytrwałości, cierpliwości i radości z pracy z dziećmi. Serdecznie Wszystkim dziękuję za trud , zaangażowanie i pomoc w przygotowaniach do tej , tak ważnej uroczystości.