MISIE, KTÓRE NIOSĄ POMOC

Misie, które niosą pomoc, miłość i przeogromną radość. Do nas trafiły nawet takie, które już nie raz pomogły, m.in. miś który pomógł naszej malutkiej Ani Orłowskiej ( dziękujemy Hubertowi Gajewskiemu) , czy misie Fundacji TVN.
Nowosolska akcja „Daj Misiaka dla Dzieciaka” to akcja zainicjowana przez panią Katarzynę Podgórską i Małgorzata Pitrowska-Osuch. Mamy okazję uczestniczyć w tym przedsięwzięciu. Widząc jak wiele radości płynie z tej inicjatywy chcemy więcej. Pierwsze dwie partie poszły w odpowiednie miejsca, natomiast akcja trwa nadal. Można więc misie przynosić.
Nadal można też przynosić artykuły pierwszej potrzeby dla dzieci, lista została wywieszona w holu.
JUŻ DZIŚ ZA PRZEOGROMNE SERCA DZIĘKUJEMY
Aby dzieci były empatyczne, należy nauczyć je przede wszystkim umiejętności oderwania się od własnego, przekierowania uwagi ze swojej osoby na ludzi, którzy je otaczają.
Rozwijanie empatii to nauka tego, co dobre, a co złe. Wzbudzanie chęci do pomocy innym pozwala dzieciom porządkować świat i określić swoje w nim miejsce. Adekwatne i gratyfikujące społecznie zachowania pozwolą im polubić siebie.
Zachęcajmy do niesienia pomocy. Każdy wie, że warto pomagać, bo życzliwe spojrzenie na drugiego i podjęte działanie na rzecz potrzebujących owocują naszym spełnieniem się, pomagając po prostu czujemy się „dobrze”.